قالب وردپرس افزونه وردپرس
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / خبر / رفع نواقص در حفاظت حیات وحش

رفع نواقص در حفاظت حیات وحش

وحید پورمردان، مدیر کل محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره آخرین وضعیت تالاب هامون گفت: تالاب هامون فصلی است و نه دائمی و همیشه پر آب نیست و همواره آب گیری می‌شده و بعد از مدتی خالی می‌شده است.

پورمردان در ادامه گفت: قبل از این خشکسالی‌ها آب تالاب به این صورت بوده است که آبی که در تالاب هامون آب گیری می‌شده است زیاد بوده به این صورت که تا سال بعد طول می‌گشید.

مدیر کل محیط زیست سیستان افزود: امسال بعد از ۲۰ سال خشکسالی حجم آب خوبی وارد تالاب شد؛ و خیلی از این حجم از آب تاکنون تبخیر شده و یا در زمین نفوذ کرده چرا که حجم خشکی تالاب بسیار بالا بوده است ولی با این وجود خیلی از محل‌ها هنوز آب دارد.

ضربات اکولوژیکی به تالاب وارد شده است

پورمردان گفت: پوشش گیاهی خوبی بعد از این ورود حجم بالای آب شاهد بودیم که باعث تثبیت سطح تالاب شده و کم شدن آب هم امری طبیعی است، اما سیل بند‌ها و بهره برداری‌هایی که روی تالاب هامون شده ضربات اکولوژیکی به تالاب وارد کرده است.

مدیر کل محیط زیست سیستان افزود: ما امسال با مقایسه ای که در سال گذشته نسبت به این زمان داشتیم تعداد روز‌های گرد و غباری بسیار کمتری داشتیم به علاوه اینکه حاشیه نشین ها و بهره برداری مثل صیادان کشاورزان و عشایر بهره برداری از تالاب را همچنان انجام داده اند.

پورمردان افزود: بهره بردار اصلی این تالاب کل مردم منطقه سیستان هستند که باید هوای منطقه را برای آنها تامین کنیم بنابراین رویکرد ما امسال نسبت به تالاب رویکرد  توجه به هوای پاک و کنترل گرد و غبار بود به همین دلیل آب را به کانون‌های گرد و غبار منتقل می کنیم و هدفمان فقط کشاورزی نبوده و هدفمان کنترل گرد و غبار بود که آب را به کانون‌های اصلی منتقل کردیم.

وی در ادامه گفت: باید ۳ سال آب به صورت مداوم به کانون های ریز گرد برسد که شاهد روز‌های آلوده و پر گرد و غبار نباشیم.

انتهای پیام/

درباره ی وکیل آنلاین

Avatar
اطلاعات جامعی در مورد وکیل , وکالت, مشاوره حقوقی, قوانین, قانون, دادگاه ها , دادگستری ,خدمات الکترنوینگ قضایی , خبر , ثبت شرکت , قرارداد ها و انواع آن , فایل های دانلودی , نمونه قرارداد ها , مشاوره ازدواج, طلاق , مهریه در اختیار شما خواهیم گذاشت.
قبلی محکومیت شرکت تعاونی مرغداری – اخفاء و امتناع از عرضه کالا

مطلب پیشنهادی

ارجاع موضوع به مراجع ذی‌صلاح در صورت استنکاف دولت

عبدالله رضیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در ارزیابی خود از ۱۴ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *